• اصفهان بازار بزرگ سرای عتیقه فروش ها
  • 09131130224

خرید پارچه لی کاغذی و لی ضخیم شلواری

خرید پارچه لی کاغذی و لی ضخیم شلواری

خرید پارچه لی کاغذی و لی ضخیم شلواری

خرید پارچه لی کاغذی و لی ضخیم شلواری

پارچه های لی کاغذی به پارچه ای گفته می شود که گرماژ 330 گرم الی 350 گرم وزن دارد

پارچه لی ضخیم شلواری پارچه ای است که وزن 500 گرم به بالا وزن دارد

مشاوره رایگان 09131130224

خرید پارچه لی ضخیم شلواری

پارچه لی چیست؟

ویژگی: جین یک پارچه نخی محکم است که روی آن تار است که در آن پود از زیر دو یا چند نخ تار عبور می کند. این بافت جناغی یک نوار مورب ایجاد می کند که آن را از اردک پنبه ای متمایز می کند.

جین در طیف رنگی موجود است، اما رایج ترین جین جین نیلی است که در آن نخ تار رنگ می شود در حالی که نخ پود سفید باقی می ماند. در نتیجه بافت پارچه ای تار روی صورت ، یک طرف پارچه را نخ های تار آبی و در طرف دیگر نخ های پود سفید را تحت سلطه خود دارد.

با گذشت زمان، جین خشک پژمرده می شود. در طول فرآیند سایش، محو شدن معمولاً در قسمت‌هایی از مقاله که بیشترین استرس را دریافت می‌کنند، مانند قسمت بالای ران، مچ پا و نواحی پشت زانو رخ می‌دهد.

کاربرد: پارچه جین کاربردهای بسیار وسیعی دارد، مانند شلوار، ژاکت، دامن، کیف، کفش، صنایع دستی و غیره. لباسی که از پارچه جین ساخته شده است را می توان با هر وسیله مد روز ست کرد.

قیمت پارچه لی شلواری

miladarshadi.com

انواع پارچه لی یا جین

نواع جین
تمام جین از الیاف پنبه با استفاده از بافت پارچه ای ساخته شده است. این ساخت نوار مورب را ایجاد می کند که برای مواد جین نمادین است. در حالی که جین در نهایت از نظر ظاهری یکسان است، برخی از انواع جین وجود دارند که تغییرات جزئی دارند.

انواع پارچه جین را در زیر بررسی کنید:

جین 100% نخی
پارچه جین معمولی از 100٪ پنبه ساخته شده است. این جنس جین اصلی است و محکم و همه کاره است.

جین خام
جین خام یا شسته نشده پارچه‌ای است که بعد از رنگ شدن شسته نمی‌شود. در لمس سفت است.

جین شسته شده
بر خلاف جین خام، جین شسته شده پس از فرآیند رنگ‌آمیزی شسته می‌شود تا از چروکیدگی و خونریزی رنگ جلوگیری شود. بیشتر پارچه های جین به صورت شسته شده فروخته می شوند.

جین کش دار
پارچه جین استرچ ماده ای است که با مواد مصنوعی مانند الاستین و لیکرا ترکیب شده است تا کمی کشش اما شکلی متناسب داشته باشد.

پارچه جین گاو نر
این پارچه جین دارای ساختار جناغی 3* است که آن را محکم و بادوام می کند. جین گاو نر اغلب برای اثاثه یا لوازم داخلی استفاده می شود.

جین رنگی
پارچه جین در رنگ های مختلف موجود است. جین آبی با استفاده از رنگرزی نیلی ساخته می شود، در حالی که سایه های دیگر مانند سیاه، صورتی، خاکستری و سبز با استفاده از فرآیندهای رنگرزی گوگردی ایجاد می شوند.

پارچه جین اسید واش
جین اسید واش با استفاده از تکنیک های سفید کننده برای محو شدن بیشتر رنگ ایجاد می شود.

پارچه های مجلسی
از نظر فنی، پارچه های مجلسی مشابه جین نیستند. با این حال، آنها از نظر ظاهری مشابه هستند و اغلب با جین سبک وزن اشتباه گرفته می شوند. تفاوت بین مجلسی و جین در ساخت متریال آن است. پارچه مجلسی با بافت ساده و جین با بافت پارچه جناغی ایجاد می شود که بافت خشن تری دارد.

پارچه جین کیلویی

پارچه جین کیلویی چیست؟ راهنمای تاریخچه جین، انواع مختلف جین، و آنچه در هنگام خرید شلوار جین جین باید به آن توجه کرد

شلوار جین آبی در سراسر جهان بسیار فراگیر شده است که تقریباً مترادف با سبک آمریکایی شده است. منسوجاتی که زمانی یک منسوجات مستحکم و کارگر بود، برای تبدیل شدن به یک جزء ضروری صنعت مد، گسترش یافته است.

جین یا پارچه چیست؟
جین یا پارچهپارچه‌ای پنبه‌ای قوی است که با استفاده از بافت جناغی ساخته می‌شود که یک الگوی دنده‌ای مورب ظریف ایجاد می‌کند. پارچه پنبه ای روکش دار است ، به این معنی که نخ های پود در زیر دو یا چند نخ تار قرار می گیرند و نخ های تار در سمت راست برجسته تر هستند. نوارهای مورب همان چیزی است که پارچه جین را از بوم یا اردک پنبه ای متمایز می کند که پارچه نخی بافته شده محکمی نیز می باشد.
جین چگونه ساخته می شود؟
پس از برداشت الیاف پنبه و چرخاندن به نخ، نخ ها رنگ می شوند. شلوار جین اغلب با رنگ نیلی رنگ آمیزی می شود و به رنگ آبی کلاسیک برای جین تبدیل می شود. جین پنبه ای یا بر روی ماشین بافندگی شاتل یا ماشین بافندگی پرتابه بافته می شود.

بافندگی شاتل چیزی را تولید می کند که به آن جین یا پارچه چوبی می گویند. نخ پود به صورت رفت و برگشت از نخ های تار عبور داده می شود، بدون اینکه در پود شکسته شود. این یک لبه بسیار صاف و محکم ایجاد می کند.
یک ماشین بافندگی پرتابه، جین غیر خود را تولید می کند، زیرا یک نخ پود برای هر ردیف وجود دارد و یک نخ در سرتاسر آن بافته نمی شود. این باعث ایجاد لبه ظریف تری می شود که برای جلوگیری از ساییدگی باید دوخته شود.
6 نوع مختلف جین
جین یا پارچه نیلی: جین نیلی از رنگرزی نخ های تار با رنگ نیلی بدست می آید و از نخ های سفید به عنوان پود استفاده می شود. در نتیجه، بیشتر شلوار جین آبی در سمت راست آبی است، زیرا پارچه رو به تار است، و داخل آن آبی روشن تر، تقریباً سفید است.
جین کشدار: جین کشدار اسپندکس یا اجزای کشسان دیگری را می بافد تا به پارچه خاصیت و انعطاف بیشتری بدهد. جین استرچ اغلب برای شلوار جین تنگ استفاده می شود.
جین له شده: این نوع جین به گونه ای درمان شده است که ظاهری چروک داشته باشد.
جین اسید شویی: این جین با کلر و سنگ پا برای درمان ظاهری مرمریت درمان می شود.
جین خام: جین خام یا خشک پارچه ای است که پس از رنگ آمیزی شسته نشود. این یک بافت خشن تر و سفت تر ایجاد می کند.
جین سانفوریز شده: جینی است که به گونه ای درمان می شود که در هنگام شستشو جمع نشود. این تقریباً برای همه انواع جین به جز جین خام صدق می کند.

قیمت پارچه لی ضخیم

قیمت پارچه لی ضخیمkamash.ir

قیمت پارچه لی شلواری

خرید پارچه لی سنگشور

پارچه لی چیست

مرکز فروش پارچه جین در تهران

قیمت پارچه لی کاغذی

پارچه لی طوسی

اشتراک گذاری این مقاله

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

جستجو در سایت


دسته بندی


آخرین مقالات


برچسب ها


آخرین پروژه ها


مشاوره رایگان