• اصفهان بازار بزرگ سرای عتیقه فروش ها
 • 09131130224

ارزانترین قیمت پارچه ترگال و کجراه تک در بازار اصفهان

ارزانترین قیمت پارچه ترگال و کجراه تک در بازار اصفهان

ارزانترین قیمت پارچه ترگال و کجراه تک در بازار اصفهان

پارچه ترگال و کجراه تک جزء بهترین های موجود در بازار اصفهان است. برای خرید ارزان ترین قیمت پارچه ترگال کجراه تک در بازار اصفهان از طریق این مرکز فروش به شکل مستقیم می توانید به راحتی اقدام کنید. دریافت مشاوره

مشاوره رایگان: ۰۹۱۳۰۸۵۸۱۰۰

هر آنچه راجع به پارچه ترگال نمی دانید

پارچه ترگال چیست؟ الیاف مورد استفاده در روند تولید پارچه های ترگال کدامند؟

چند نوع پارچه ترگال تولید می گردد؟ مشخصات کلی پارچه های ترگال چیست؟

 انواع موارد استفاده و کاربرد پارچه های ترگال کدامند؟ 

در صورتی که با پارچه ها آشنایی کامل نداشته باشید تمامی سوالات بالا و بسیاری از سوال های دیگر در ذهن شما به وجود می آید.

در این مطلب همراه باشید تا به بسیاری از سوالات ذهنی شما و این سوالات پاسخ دهیم؟

پارچه ترگال جزء پارچه های تخت بافت است که در روند تولید آن از الیاف فلامنت و پلی استر ویسکوز استفاده می کنند.

 البته ممکن است در طی تولید از الیاف پنبه نیز به نسبت های مختلفی بکار ببرند که موجب تولید این پارچه با مشخصات متفاوت می شود.

پارچه های ترگال جزء الیاف تار و پودی هستند که به شکل منظم این الیاف در هم تنیده می شوند و پارچه‌ های ترگال به وجود می آيند.

پارچه های ترگال بنابر نوع بافت و همچنین وزن و کاربرد در دو نوع ساده و کجراه در کارخانجات تولید می گردد. 

پرکاربردترین نخ مورد استفاده در تولید پارچه ‌های ترگال ۱۵۰ است که از درهم تنیدن این نخ فیلامنت ۱۵۰ با الیاف پلی استر ویسکوز یا پلی استر پنبه انواع پارچه های ترگال تولید می شود.

همه ما می‌ دانیم که از الیاف پنبه با درصد های متفاوت در روند تولید پارچه های ترگال استفاده می ‌شود که این میزان در صد پنبه موجب پدید آمدن پارچه‌ های مختلف می گردد.

در اینجا به چند دسته از پارچه‌ های ترگال و کجراه که موارد استفاده متعددی دارند اشاره می کنیم از جمله:

 • پارچه ترگال فلامنت فلامنت
 • پارچه ترگال پلی استر فلامنت
 • پلی استر ویسکوز فلامنت
 • پارچه ترگال پلی استر ویسکوز پلی استر ویسکوز
 •  پارچه های ترگال ۷۰ به ۳۰

لازم به ذکر است که پارچه های ترگال ۷۰ به ۳۰ در دو دسته ۷۰ درصد پنبخ و ۳۰ درصد پلی استر و همچنین بالعکس ۷۰% پلی‌استر و ۳۰ ذرصد پنبه تولید می شود که در هنگام خرید در بازار باید به این نکته دقت زیادی کرد.

امکان تولید پارچه های ترگال و کجراه در تنوع رنگی بالایی وجود دارد و البته به دلیل استفاده از رنگ های با کیفیت و اصیل این پارچه ها در بالاترین سطح کیفیتی رنگرزی قرار می گیرند تا در طی استفاده از آنها کاملاً ثابت باشند.

پارچه کجراه لباس کار
کالیته پارچه تک

خوب است با برخی از بیشترین موارد استفاده و کاربرد پارچه های ترگال به طور کامل آشنا شوید از جمله: 

 • پارچه ترگال برای تولید لباس فرم مدارس به دلیل تنوع رنگی بالا و ویژگی‌ های خاص این پارچه که به صورت بشور بپوش می باشد جزء مناسب ترین ها برای دوخت این موارد است. این پارچه از کیفیت و مقاومت بالایی برخوردار است و در طی یک سال استفاده کیفیت رنگ و الیاف آن از بین نمی‌ رود.
 • پارچه ترگال کجراه مناسب برای دوخت شلوار کردی می باشد این پارچه در گرماژهای مختلف است که از نوع ضعیف تر آن برای تولید شلوار کردی استفاده می کنند.
 • پارچه ترگال کجراه پنبه‌ ای جزء مناسب ترین ها برای دوخت لباس کارهایی که شرایط کاری آنها دارای حرارت بالا و محیط های گرم آب و هوایی مانند سایت های پتروشیمی در جنوب و همچنین جوشکاری و صنایع نفت و گاز می باشد.
 • پارچه ترگال مورد استفاده در مصارف مختلف بیمارستانی برای تولید انواع لباس فرم کارمندان و پرستاران و همچنین به عنوان ملحفه و پرده ای کاربرد دارد.
 • پارچه ترگال برای دوخت انواع مانتو های اداری و مدارس و همچنین دوخت لباس فرم برخی از کارمندان و کارگران به کار می رود.
پارچه ترگال و کجراه تک

تفاوت پارچه ترگال و کجراه

می‌ دانیم که پارچه ترگال به دو دسته پارچه ترگال ساده و کجراه تقسیم بندی می شود.

الیاف مورد استفاده در روند تولید این پارچه ها با یکدیگر یکسان هستند و تفاوت این دو پارچه در شکل تولید و میزان استفاده از الیاف می باشد.

پارچه ترگال ساده دارای بافت مربعی شکل است و وزن این پارچه در عرض ۱۵۰ سانتی متر حدود ۲۴۰ گرم می باشد.

پارچه ترگال کجراه دارای بافت میله ‌ای و کجراه است که وزن پارچه در عرض ۱۵۰ بین ۲۴۰ تا ۲۹۰ گرم تغییر پیدا می‌ کند.

مهم ترین و چشمگیرترین تفاوتی که میان پارچه های ترگال کجراه وجود دارد تفاوت در وزن این پارچه ها می باشد که این تفاوت در وزن به دلیل تفاوت در ضخامت و گرماژ پارچه است.

 معمولاً بین پارچه های ترگال ساده و کجراه تفاوت وزنی ۴۰ الی ۵۰ گرم به وجود می آید. 

همین تفاوت وزنی موجب تفاوت در ضخامت این دو پارچه شده و موارد استفاده آن ها را با یکدیگر مشخص می کند.

نساجی پارچه ترگال و کجراه تک

در کشور ما کارخانجات نساجی متعدد در حال فعالیت و تولید پارچه های مختلف می باشند. اغلب کارخانجات نساجی در شهر اصفهان قرار دارند که محصولات تولید شده از این شهر در بالاترین سطح کیفیت هستند.

 کارخانه نساجی تک مشغول تولید پارچه‌ های ترگال و کجراه است که با استفاده از نام معروف آشنایی که در بازار دارد می توانیم دریابیم که کیفیت بافت و رنگ پارچه های تولید شده در آن چگونه است.

دلایل مختلفی برای معروفیت و محبوبیت پارچه ترگال کجراه تک در بازار وجود دارد که یکی از آنها سیاست نرخ گذاری مناسب توسط مدیران این کارخانجات می باشد با دریافت کمترین سود ممکن امکان فروش این پارچه ها در حجم های بیشتر را به وجود آورده اند.

به طور کلی خوب است بدانیم که سیاست خاص و مهمی که نساجی پارچه ترگال تک و کجراه در پیش گرفته است بدین صورت است که:

 • از مواد اولیه مرغوب و با کیفیت برای تولید انواع پارچه های ترگال و کجراه چه در زمینه الیاف و چه در زمینه رنگرزی استفاده می‌ کند. 
 • بهره گیری از دستگاه ها و تکنولوژی های روز دنیا موجب تولید پارچه های استاندارد و باکیفیت که قابل رقابت با نمونه ‌های خارجی است.
 • استفاده از مهندسین و متخصصین وارد و ماهر در این حوزه برای نظارت و کنترل دستگاه ها یکی از کارهای مهم این کارخانه می باشد.
 • مراقبت های دوره ای و مرتب دستگاه ها توسط تکنسین ها و متخصصین امر در این حوزه از خرابی دستگاه و از کار افتادن خط تولید جلوگیری می کند.
پارچه ترگال و کجراه تک
کالیته پارچه تک

انتخاب پارچه ترگال و کجراه تک برای لباس فرم مدارس

پارچه های ترگال جزء پرمصرف ترین پارچه هایی است که در حوزه دوخت انواع روپوش و لباس های فرم مدارس دخترانه و پسرانه مورد استفاده قرار می گیرد.

در بین کارخانجات متعدد نساجی، کارخانه تک جز بهترین ها بوده و با ارائه پارچه ترگال و کجراه در تنوع بالا از لحاظ ضخامت و رنگ بندی دست خریداران را برای انتخاب نمونه‌ هایی مناسب باز می گذارد.

پارچه های ترگال به دلیل ساده بودن و تنوع در رنگ بندی و همچنین در دسترس بودن مورد توجه مراکز تولید لباس فرم و همچنین مراکز آموزشی می باشد.

یکی از مهمترین دلایلی که در جهت تهیه لباس فرم مدارس از این پارچه استفاده می شود، ثبات رنگی بالای آن است؛ زیرا دانش آموزان در مدارس فعالیت‌ های زیادی دارند و نمی توانند به خوبی از البسه خود مراقبت کنند؛ به همین جهت لباس های آنها ممکن است، روزانه مورد شستشو قرار بگیرند. پس از انتخاب پارچه هایی با ثبات رنگی بالا، که کیفیت خود را از دست ندهد جزء اولویت مراکز تولید کننده می باشد.

همچنین وجود کالیته رنگ بندی متنوع کمک می کند تا متناسب با ذوق و سلیقه دانش آموزان دختر و پسر رنگ های مورد نیاز انتخاب شود.

نکته مهم دیگر ضدچروک بودن و بدن ‌نما نبودن این پارچه ها است، که پس از هر بار شستشو دیگر نیاز به اتوکشی نیست و همچنین در مقاطع مختلف تحصیلی به راحتی می توان از آن استفاده کرد.

در حال حاضر اغلب کارخانجات و به خصوص کارخانه تک اقدام به تولید پارچه های ترگال خالدار، چهارخانه، طرح های کودکانه کرده ‌اند؛ به آسانی می توان به عنوان خرج کار در جهت زیبایی البسه نیز از پارچه ‌های طرحدار کمک گرفت.

پس در اینجا به طور مختصر ویژگی ‌های خاص پارچه های مناسب برای دوخت لباس فرم مدارس را بررسی می کنیم:

 • داشتن ثبات رنگی بالا در شستشوهای مکرر
 • کیفیت بالای الیاف و تغییر شکل ندادن آن
 • چروک پذیر نبودن
 • داشتن لطافت و استحکام و دوام خوب
 • امکان انتخاب رنگ های مناسب برای فرم دانش آموزان
 • ایجاد نکردن حساسیت برای دانش آموزان 
 • ایجاد نکردن بوی بد بدن در جهت بهداشت فردی و عمومی

چرا پارچه ترگال تک بخرم؟

می‌ دانیم که پارچه های ترگال را از ترکیب الیاف فیلامنت و پلی استر ویسکوز در گرماژها و ضخامت های مختلف تولید می کنند.

در بین تعدد کارخانجات تولیدی با بررسی نحوه کارکرد این کارخانجات در می یابیم که کارخانه نساجی تک محصولات با کیفیت بالاتری را به بازار ارائه‌ می دهد. 

در صورتی که قصد خرید عمده پارچه ترگال را داشته باشید این سوال برایتان به وجود خواهد آمد که چرا پارچه ترگال تک بخرم؟

برای یافتن پاسخ این سوال باید تمامی ویژگی ‌ها و مشخصات پارچه های تولیدی و شرایط کارخانه را مورد بررسی قرار داده تا بتوانید به بهترین جواب ممکن دست پیدا کنید.

با بررسی شرایط کارخانه دریافتم که این کارخانجات از بهترین مواد اولیه در روند تولید محصولات خود استفاده می کنند.

 اما به طور کلی خوب است که با برخی از مشخصات و ویژگی های پارچه های ترگال تک آشنا شوید از جمله:

 • تنوع بالا از لحاظ ضخامت و نوع بافت
 • ثابت بودن رنگ در شستشوهای مکرر
 • تل و یا گوله گوله نشدن پارچه در حین استفاده
 • داشتن ثبات سایشی و استقامتی بسیار بالا
 • داشتن ضخامت یکسان در تمامی طول پارچه
 • مقاومت بالا در برابر پرتوهای ناشی از جوشکاری
 • ضد آب ژاول بودن در برابر شستشو های خاص
 • چروک نشدن پارچه در حین استفاده
 • تنوع بالا در رنگ بندی
 • ضد حساسیت بودن پارچه های ترگال در حین استفاده

تاثیر رنگ بر قیمت پارچه ترگال کجراه تک

به طور حتم در بازارهای بزرگ فروش، کالیته های بسیار متنوعی از پارچه های تولید شده در کارخانه تک مشاهده کرده ‌اید.
گاهی اوقات در هنگام مراجعه به بازار و خرید پارچه های ترگال با قیمت های متفاوتی برای یک کیفیت پارچه رو به رو می شوید.
اگر برای شما هم این سوال به وجود آمده که چرا تولیدات یک برند با کیفیت مشخص در بازار، قیمت های مختلفی دارند، در ادامه همراه ما باشید تا برخی از نکات مهم در مورد تاثیر رنگ بر قیمت پارچه های ترگال را بگوییم.
معمولاً پارچه های ترگال را در کارخانجات معتبر و به خصوص در کارخانه تک بر اساس شیوه ری اکتیو مورد رنگ آمیزی قرار می ‌دهند، کیفیت رنگ در این شیوه بسیار بالا است و پس از شستشوهای طولانی به دلیل ثبات رنگی بالا رنگ آن کمرنگ نمی شود.
اما یک شیوه دیگر برای رنگرزی پارچه ها وجود دارد به نام پارچه های ترگال رنگ مستقیم که در این شیوه رنگرزی پارچه های ترگال از ثبات رنگی کمتری برخوردار هستند و ممکن است طی شستشوهای طولانی مدت رنگ آنها کمرنگ شود.
پس این دو عامل مهم ‌می توانند بر قیمت پارچه ترگال کجراه تاثیرات زیادی داشته باشند؛ اما عوامل دیگری هم در این حوزه بر تغییرات قیمت تاثیر می گذارد.
به طور کلی باید گفت که تاثیر رنگ بر قیمت پارچه ترگال کجراه تک بسیار بالا است؛ زیرا برخی از رنگ ها آسان تر و برخی سخت تر به دست می آیند مانند:

 • پارچه ترگال با رنگ سفید جزء پارچه هایی است که با سرعت مورد رنگرزی قرار گرفته و با صرف هزینه کمتر رنگ مد نظر به دست می آید، در بازارهای عرضه و فروش نیز از پارچه هایی با قیمت های مناسب تر محسوب می شود.
 • پارچه های ترگال رنگ روشن نیز به آسانی مورد رنگرزی قرار می گیرند و البته به دست آوردن ترکیبات رنگی این رنگ‌ها نیز ساده است.
 • پارچه های ترگال رنگ تیره مانند رنگ های سورمه ای، مشکی و زرشکی جزء پارچه هایی است که به سختی رنگ می پذیرند و به دست آوردن ترکیبات رنگی مناسب نیز کاری بسیار سخت است به همین جهت ممکن است جزء پارچه های گران در بازار محسوب شوند.
 • اما یک نوع پارچه دیگر نیز وجود دارد که بصورت ضدآب ژاول تولید می ‌شود و پارچه‌ های سبز بیمارستانی می باشند. این پارچه ها به دلیل تکرار چندین مرحله رنگرزی مدت زمان بیشتری را صرف می کنند تا رنگ مورد نظر برای این پارچه به وجود بیاید و با تکرار زیاد موجب ثبات رنگ در بین الیاف می شوند. پس به طور حتم این پارچه از قیمت بالاتری در بین سایر منسوجات تولید شده در کارخانه تک برخوردار است.

۴ نکته مهم قبل از خرید عمده پارچه ترگال

با توجه به ویژگی ‌های منحصر به فردی که پارچه ترگال دارد خرید و فروش این پارچه از رونق بسیار خوبی در بازار برخوردار است.

به دلیل موارد استفاده و کاربرد خاصی که پارچه ترگال دارد لازم است تا این پارچه به شکل عمده خریداری گردد.

در صورتی که خریداران عمده به نکات مهم در حین خرید و قبل از آن توجه کنند می توانند یک خرید مقرون به صرفه انجام دهند.

در این اینجا چهار نکته مهم که قبل از خرید عمده پارچه ترگال لازم است تا مورد بررسی قرار بگیرد اشاره می‌ کنیم از جمله:

 1. ضخامت پارچه ترگال اهمیت زیادی در حین خرید و مورد استفاده دارد باید مطابق با کارکردی که از پارچه انتظار می رود از ضخامت های مختلف آن خریداری گردد.
 2. میزان درصد الیاف مورد استفاده در این پارچه ها نیز اهمیت ویژه ای پیدا می کند زیرا ممکن است در برخی از مشاغل خاصیت ۷۰ درصد پنبه این پارچه اهمیت پیدا کند.
 3. تنوع رنگی بالای پارچه های ترگال یکی دیگر از نکاتی است که باید در حین خرید به آن دقت کرد تا مطابق با نیاز و مورد استفاده رنگ‌های این پارچه ها انتخاب شوند.
 4. قیمت پارچه های ترگال اهمیت ویژه ای پیدا می کند که قیمت به شکل مستقیم با ویژگی‌ ها و نوع مراکز خرید ارتباط دارد.
پارچه ترگال و کجراه تک

پارچه ترگال تک برای لباس کار

با توجه به نوع شغل و ویژگی های آن پارچه های مختلفی وجود دارد که می‌ توان از آنها برای تولید لباس کار استفاده کرد.

اما پارچه‌ های ترگال جزء مناسب‌ ترین گزینه ها برای دوخت لباس کار می باشد زیرا این پارچه در تنوع بالا از لحاظ ضخامت و گرماژ وجود دارد و همچنین الیاف به کار برده شده در روند تولید آن مناسب برای انواع لباس کار است.

در بین تنوع پارچه‌ های ترگال محصولات نساجی تک بهترین گزینه برای انواع لباس کار می باشد. 

پارچه ترگال تک برای لباس کار در روند تولید از درصد بالای پنبه استفاده می‌ کند به همین جهت استفاده و پوشیدن این پارچه ها امکان تحرک بهتر برای افراد را به وجود می آورد.

همچنین وجود درصد بالای پنبه در این پارچه در مشاغلی که در برابر حرارت سخت هستند نیز مورد استفاده می باشد.

در اینجا به طور کلی با برخی از مشخصات انواع لباسکار آشنا می شویم تا دریابیم که چرا پارچه ترگال تک مناسب می باشد:

 • لباس های فرم و پرسنل باید متناسب با نوع کار و شرایط آن انتخاب شود. که پارچه‌ های ترگال برای شرایط مختلف می توانند مورد استفاده قرار بگیرند.
 • پارچه مورد استفاده در تولید لباس کار نباید پلاستیکی باشد تا افراد در حین فعالیت دچار تعریق زیاد گردند.
 • همچنین برخی از مشاغلی که با حرارت و جرقه و جوشکاری سر و کار دارند نیاز به پارچه های مقاوم در برابر این مواد دارند که پارچه های ترگال پنبه ای جوابگوی نیاز این مشاغل است. 

با بررسی مشخصات و ویژگی های پارچه ترگال تک در می یابیم که به راحتی جواب نیاز همه این موارد را می تواند بدهد.

نساجی تک نیز تلاش می کند تا پارچه های لباس کار را در بالاترین سطح کیفیتی و بسیار نرم و لطیف تولید کند.

عوامل موثر بر قیمت پارچه ترگال

پارچه های ترگال را با توجه به نوع مواد اولیه به کار برده شده در روند تولید آن ها به چند دسته و گروه تقسیم بندی می‌ کنند.

هر کدام از این پارچه ها در موارد خاصی مورد استفاده قرار می گیرد اما به طور کلی برای تهیه هر نوع پارچه ترگال که به شکل عمده خریداری می گردد قیمت اهمیت زیادی پیدا می ‌کند.

با توجه به تنوع بالای پارچه در بازار قیمت پارچه ترگال و کجراه تک به دلیل تعدد موارد استفاده مورد توجه است.

خوب است تا با تمامی عوامل موثر بر قیمت پارچه ترگال آشنا شده که در حین خرید بتوانید با ارزیابی درست تفاوت قیمت ها بهترین سطح کیفیتی پارچه را با قیمت مناسب تر تهیه کنید.

در اینجا به برخی از عوامل مهم و تاثیرگذار بر قیمت پارچه ترگال اشاره می‌ کنیم از جمله:

 • ضخامت و گرماژ پارچه‌ های ترگال
 • میزان استفاده از الیاف پنبه و پلی استر در روند تولید پارچه های ترگال
 • تنوع رنگی بالای پارچه های ترگال
 • ضد آب ژاول بودن برخی از نمونه های پارچه ترگال
 • کیفیت پارچه های ترگال
 • توجه به مواد اولیه و دستگاه های تولیدی
 • نحوه خرید پارچه ترگال به شکل مستقیم و بدون واسطه
 • حجم سفارش خرید پارچه ترگال
 • نوسانات موجود در بازار و تغییرات نرخ ارز

چگونگی خرید پارچه ترگال و کجراه تک با قیمت و کیفیت مناسب

با توجه به کیفیت بالای پارچه های ترگال موارد استفاده و کاربردهای آن ها بسیار گسترده است؛ به همین جهت حجم خرید و فروش آن در بازار نیز بالا می باشد.
اغلب مراکز تولیدی و کارگاه هایی که به حجم زیادی از پارچه ترگال نیاز دارند ترجیح می دهند تا این پارچه را با قیمت مناسب و کیفیت بالا تهیه کنند.
راه های زیادی برای خرید پارچه ترگال و کجراه تک وجود دارد اما همه این روش ها منجر به تهیه این پارچه با قیمت مناسب و کیفیت بالا نمی شود.
بهترین توصیه ای که می شود به خریداران عمده پارچه ترگال کرد، این است که حتما از طریق مراکز معتبر ارائه دهنده اقدام به خرید نمایید، که در معاملات شما واسطه ها حضور پیدا نکنند.
در اینجا به چند روش مهم برای دسترسی به بهترین مراکز عرضه و فروش جهت خرید پارچه ترگال و کجراه تک با قیمت مناسب و کیفیت بالا اشاره می کنیم:

 • انتخاب کارخانه تولید کننده و مراجعه به درب کارخانجات برای افرادی که محدودیت زمانی و مکانی ندارند.
 • انتخاب نمایندگی های عرضه کننده این پارچه ها در شهرهای مختلف امکان دسترسی به تنوع بالا را فراهم می آورد.
 • انتخاب سایت های آنلاین معتبر زیر نظر کارخانجات تولید کننده فعالیت می کند، می تواند بهترین گزینه برای افرادی که محدودیت زمانی و مکانی دارند و نمی توانند مسافت های طولانی را در جهت دسترسی به این پارچه ها طی کنند، محسوب شود.

فروش عمده پارچه ترگال و کجراه اصفهان

فروش عمده پارچه ترگال و کجراه اصفهان به دلیل ویژگی ها و کیفیت خوبی که این پارچه ها دارند از رونق اقتصادی بالایی برخوردار است. 

به ‌خصوص پارچه ترگال کجراه تک که در بازار فروش عمده مورد استقبال خریداران قرار می‌ گیرد.

اما تمامی افرادی که به این پارچه ها به شکل عمده نیاز دارند نمی توانند از کارخانجات این پارچه ها را تهیه نمایند

این مرکز فروش عمده به عنوان راه ارتباطی مستقیم و بدون واسطه بین خریدار و کارخانجات تولیدی فعالیت می کند.

این مرکز فروش با عرضه پارچه های ترگال و کجراه اصفهان به شکل مستقیم و بدون واسطه از افزایش قیمت های بی دلیل جلوگیری کرده و این پارچه ها را به قیمت درب کارخانه ارائه می ‌کند.

در صورتی که قصد خرید پارچه ترگال کجراه تک به شکل عمده و با قیمت مناسب را دارید همین حالا با کارشناسان بخش فروش این مرکز تماس گرفته و انواع مختلف پارچه ها را پس از بررسی های دقیق و راهنمایی های رایگان مشاوران خریداری کنید.

اشتراک گذاری این مقاله

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

جستجو در سایت


دسته بندی


آخرین مقالات


برچسب ها


آخرین پروژه ها


مشاوره رایگان