• اصفهان بازار بزرگ سرای عتیقه فروش ها
 • 09131130224

آشنایی با انواع پارچه

آشنایی با انواع پارچه

آشنایی با انواع پارچه

آنچه در این مقاله می خوانید: 

 • معرفی انواع پارچه از لحاظ نوع الیاف
 • آشنایی با انواع پارچه لباس کار صنعتی
 • قیمت پارچه های فرم اداری به چه عواملی بستگی دارد؟
 • بزرگترین مرکز خرید اینترنتی انواع پارچه به صورت عمده

آشنایی با انواع پارچه از لحاظ نوع الیاف طبیعی و مصنوعی مورد استفاده در آنها و انتخاب مناسب ترین پارچه ها اهمیت پیدا می کند، در این مجموعه با اطمینان کافی از کیفیت بالا پارچه مورد نظر خود را تهیه نمایید. دریافت مشاوره

مشاوره رایگان: ۰۹۱۳۰۸۵۸۱۰۰

معرفی انواع پارچه از لحاظ نوع الیاف

با بررسی صنعت بافندگی در می یابیم که تاریخ پارچه به هزاران سال پیش برمی ‌گردد و انسان های اولیه جهت محافظت خود در برابر تغییرات آب و هوایی و همچنین عوامل محیطی از پوست حیوانات استفاده می کردند؛ اما کم کم با شناخت الیاف طبیعی اقدام به بافت پارچه های مختلف نموده اند.

اگر برای شما هم این سوال به وجود می ‌آید که پارچه چیست؟ چه کاربردی دارد؟ باید بگویم که پارچه از به هم تنیدن الیاف تار و پود به شکل های مختلف با کمک دستگاه ‌های خاص تولید می ‌شود، که کاربردهای آن نیز بسیار گسترده است.

در حال حاضر انواع مختلفی از پارچه در طرح و رنگ و کیفیت های متفاوت به لطف تکنولوژی تولید شده‌ اند که در روند تولید آنها از الیاف طبیعی و مصنوعی مختلف استفاده می ‌شود.

در حال حاضر پارچه ها از لحاظ نوع الیاف به سه دسته مختلف؛ پارچه های تولید شده با الیاف طبیعی، پارچه های تولید شده با الیاف مصنوعی و پارچه های تولید شده با ترکیب الیاف طبیعی و مصنوعی می باشند.

در اینجا به معرفی برخی از مهمترین گروه های پارچه ‌ها از لحاظ نوع الیاف می پردازیم:

 • پارچه های پشمی

جزء پارچه هایی که از پشم حیواناتی مانند گوسفند، گاو و بز تولید می ‌شود و به عنوان پارچه های عایق در برابر گرما کاربرد دارد، کت و شلوار مردانه و همچنین پارچه های مانتویی و در برخی مواقع پارچه های فرم مدارس در گروه پارچه ‌های پشمی قرار می گیرند.

 • پارچه های پنبه ای

منشاء تولید این پارچه ها از الیاف گیاهی پنبه است که معمولاً در گروه پارچه های بدون حساسیت و دارای بافت نرم و لطیف قرار می گیرند. این نوع پارچه لکه گیری آسان دارد و در برابر ساییدگی کاملا مقاوم می باشند، پارچه های سرویس آشپزخانه و همچنین پارچه های ملحفه ای در گروه پارچه های طبیعی قرار دارند.

 • پارچه های کتانی

این پارچه ها را معمولاً از الیاف ساقه ی کتان تولید می کنند و دارای سطحی صاف و درخشنده است، این پارچه به دلیل وجود الیاف طبیعی در برابر حرارت، اسیدها و مواد قلیایی کاملا مقاوم است و انعطاف پذیری بالایی دارد. پارچه های صنعتی لباس کار از ترکیب الیاف کتان و پنبه تولید می گردند.

 • پارچه های پلی استر

پارچه های پلی استر را از الیاف مصنوعی باکیفیت بالا به صورت تنهایی و یا ترکیب با الیاف پنبه تولید می کنند، از این نوع پارچه ها به دلیل خاصیت اتو پذیری بالا و ضد چروک در روند دوخت محصولات زیادی استفاده می شود. پارچه های فرم اداری و همچنین پارچه های مدارس در گروه این پارچه ها قرار دارد.

 • پارچه های نایلونی

برای تولید این پارچه الیاف مصنوعی خاصی استفاده می شود که دارای یک سطح براق و کاملا مقاوم در برابر رطوبت هستند؛ از این نوع پارچه در جهت تهیه چتر نجات، چادرهای مسافرتی و مواردی از این قبیل استفاده می شود، همچنین برای تولید برخی از لباس های کار خاص استفاده می کنند.

آشنایی با انواع پارچه لباس کار صنعتی

در حال حاضر هر مجموعه برای تامین امنیت و آرامش پرسنل و کارکنان خود اقدام به تهیه لباس ‌های متحد الشکل از پارچه های مناسب می ‌کنند که این پارچه ها با توجه به شرایط محیط کار از وزن، جنس و رنگ بندی های خاص برخوردار می گردند.

اهمیت لباس کار به خصوص در محیط های صنعتی بسیار زیاد است، به غیر از حفظ امنیت جانی منجر به رعایت مسائل بهداشتی و ایجاد نظم و کنترل بهتر پرسنل می شود.

پیشرفت تکنولوژی سبب شده است تا انواع مختلفی از پارچه از ترکیب الیاف طبیعی با مصنوعی و الیاف جدید نانو تولید شوند که به راحتی برای محافظت از جان کارگران در شرایط محیطی سخت از آنها استفاده کرد.

به طور خلاصه می توان گفت که پارچه هایی مانند پارچه های کجراه، پارچه های ترگال، پارچه های پرشیا، پارچه های فاستونی و برخی از پارچه‌ های عایق در برابر حرارت و رطوبت در گروه پارچه های لباس کار صنعتی قرار می ‌گیرند.

در برخی از محیط ها به دلیل وجود گرما و حرارت زیاد و همچنین وجود مواد شیمیایی و اسیدی لازم است از پارچه های مقاوم تر استفاده شود، که علم و تکنولوژی روز به کمک آمده است و منجر به تولید پارچه هایی با ویژگی های خاص شده است.

آشنایی با انواع پارچه

قیمت پارچه های فرم اداری به چه عواملی بستگی دارد؟

به طور کلی عوامل زیادی وجود دارند که بر قیمت پارچه ها تاثیر می گذارند، با بررسی هر کدام از این عوامل در هنگام خرید پارچه های مختلف می توانید تصمیم بهتری را اتخاذ کنی.د

در این بخش قصد داریم به بررسی عوامل مهمی که بر قیمت پارچه های فرم اداری تاثیرگذار هستند بپردازیم:

 • ضخامت پارچه مورد نظر
 • نوع الیاف به کار برده شده در پارچه
 • استفاده از رنگ بندی های خاص و تنوع رنگ بندی
 • ساختار و نوع بافت پارچه
 • انتخاب مراکز عرضه و فروش

تمامی مواردی که در اینجا ذکر شده بر روی قیمت نهایی پارچه‌ ها تاثیر دارند؛ اما در صورتی که جهت خرید عمده پارچه از طریق مراکز معتبر اقدام کنید به طور حتم با قیمت ‌های بهتری رو به رو می گردید.

آشنایی با انواع پارچه

بزرگترین مرکز خرید اینترنتی انواع پارچه به صورت عمده

در حال حاضر انواع مختلفی از پارچه با پیشرفت ‌های تکنولوژی تولید شده ‌اند که دسترسی به همه آنها به صورت یکجا در مراکز عرضه و فروش معمولی ممکن است به سختی امکان پذیر باشد.

با انتخاب مرکز خرید اینترنتی دسترسی به انواع پارچه های پرکاربرد مانند پارچه سرویس آشپزخانه، پارچه های مدارس، پارچه های فرم اداری، پارچه های پیراهنی، پارچه های بیمارستانی و همچنین پارچه های مانتویی و پارچه های مناسب برای دوخت انواع لباس کار آسان تر است.

این مجموعه به عنوان بزرگترین مرکز خرید اینترنتی محسوب می ‌شود که به آسانی می ‌توان از اقصی نقاط کشور انواع پارچه را سفارش داد.

با امکان فروش حضوری و اینترنتی امکان دسترسی به تنوع بالای محصولات را برای همه افرادی که به این پارچه ها نیاز دارند فراهم کرده است و همچنین با حذف کامل واسطه ها در این نوع عرضه از افزایش قیمت های بی دلیل جلوگیری می کند.

معمولاً در خریدهای اینترنتی به دلیل کاهش بسیاری از هزینه ها مناسب ترین قیمت ممکن در بازار برای محصولات ارائه می گردد که این مرکز نیز از این قاعده مستثنی نمی باشد.

پارچه های بیمارستانی

پارچه های اسپان باند بیمارستانی


پارچه های ملحفه با عرض ها و گرماژ مختلف

برش طاقه های اسپان باند با هزینه بسیار کم

09131130224

09130858100

09138976381

خرید پارچه ترگال بیمارستانی
پارچه آب ژاول بیمارستانی سبز خمی

پارچه های ضد وایتکس


فروش پارچه های ویژه بیمارستانی

پارچه ترگال رنگ مستقیم

پارچه تترون گلناز
پارچه تترون گلناز

خرید و فروش پارچه لی با ارسال کالیته و قواره

اشتراک گذاری این مقاله

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

جستجو در سایت


دسته بندی


آخرین مقالات


برچسب ها


آخرین پروژه ها


مشاوره رایگان